Haber

Yeşil Sol Parti Artvin Milletvekili Adaylarını Tanıttı

UĞUR İSTANBULU

Yeşil Sol Parti Artvin milletvekili adaylarını Hopa’da halka tanıttı. Tanıtım toplantısına HDP Muş ve Yeşil Sol Parti Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit de katıldı. Koçyiğit, “Bu ülkede asıl alternatif biziz. Yeşil Sol Türkiye’nin kapısını, Türkiye’de demokrasinin kapısını açmaya geliyor. Demokratik bir cumhuriyet kurmaya geliyor. Bunu Hopa’dan söz veriyoruz.”

Yeşil Sol Parti’nin Artvin milletvekili adayları Fulden Şahin ve Sabri Vayiç dün Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya katılan Gülustan Kılıç Koçyiğit şunları söyledi:

“Kazım Koyuncu’nun çok güzel bir sözü vardı, ‘Deniz çocuklarından dağların çocuklarına selam getirdik’ dedi. Ben de bugün Hopa’ya Kars’tan selam getirdim, sevgiler getirdim, Yeşil Sol’un mesajını getirdim, Karadeniz bölgesindeyiz, Metin Lokumcu’yu anmadan geçemeyeceğim. Yıllardır süren cezasızlık.Metin Lokumcu davasının takipçisiyiz, davası bizim davamız.Burada Artvin’de olup da Ana Havva’ya selam göndermemek olmaz.Ne dedi?Kim o dedi. devlet?’ Evet devlet olmaya, özne olmaya geliyoruz.Havva Ana’ya buradan selam olsun.

“Sıradan bir seçim sürecinde değiliz”

Devletin bütün timlerini ele geçirmiş, devletin içini boşaltmış, parti devletine çevirmiş, kendi saltanatını sürdürmek için devletin bütün bürokratik sistemlerini yerle bir etmiş faşist bir yönetimle mücadele ediyoruz. Bizim sorunumuz sadece seçimi kazanıp kazanamamak değil, sadece milletvekilliği sorunu değil, sadece cumhurbaşkanlığı değiştirme sorunu da değil. Bizim derdimiz aslında bu ülkede eşit, insanca, onurlu bir şekilde yaşayıp yaşayamayacağımız, bunun için bir rejim kurup yönetemeyeceğimizdir sevgili dostlar. Dolayısıyla sıradan bir seçim sürecinde değiliz. 7 Haziran 2015’te kazandığımız zaferi sindiremeyen AKP’liler, hem partimize hem de partimize gönül vermiş her vatandaşımızı ve dostumuzu hedef gösterdi. Bugün Figen Yüksekdağ Hanım, Selahattin Demirtaş Hanım, Gülten Kışanak, Sebahat Tuncel, Ayla Akat Çet ve bugün Osman Kavala cezaevinde ise başlıca sebepleri; eşitlik, özgürlük ve demokrasi için çabalamak, sorumluluk altına girmek. Ancak bunları açık ve net bir şekilde anlatmak gerekiyor; bizi hapse attılar, siyasi irademizi gasp etmeye çalıştılar. Belediyelerimize kayyum atadılar. Meclislerimizi dağıttılar ama biz buradayız; Karadeniz’in en doğusundaki Artvin’den, Hopa’dan sesleniyoruz.

“CUMHURİYETİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAK YOLUN ADI YEŞİL SOL PARTİDİR”

Önümüzde iki blok var. Bunlardan biri de Cumhur İttifakı, çok anlatmaya gerek yok. Ülkede yaydığı faşizm açık ve nettir. Oburu de Millet İttifakı dışında bu ülkeye, bu ülkenin halklarına üçüncü bir seçenek sunuyoruz. Bu da ne? Emek ve Özgürlük İttifakı. Böylece bu ülkenin gerçek demokratik cumhuriyetini kuracak; Bu ülkede Cumhuriyet’i ikinci yüzyılında demokrasi ile taçlandırabilecek ve buluşturabilecek yolun adıdır. Cumhur İttifakı gibi statükoda ısrar eden faşist çizgiye de, bu ülkenin temel sorunlarına çözüm bulmak yerine palyatif çözümler öneren, sadece giydirip eski haline getirmeye çalışan sisteme de yakın değiliz. sistem. Gerçek seçenek biziz. Biz halkın tercihiyiz. Yani üçüncü seçenekle demokratik bir cumhuriyetin inşası sorununa temel bir bakış açısına sahibiz sevgili dostlar.

“BİRLİKTE DEĞİŞECEĞİZ”

Yeşil Sol Parti Artvin Milletvekili Adayı Fulden Şahin, “Vicdanın, analizin, emeğin, işçinin ve değişimin sesi olun, 14 Mayıs’ta Yeşil Sol Parti’yle birlikte sandıkta bizimle birlikte olun. Eşit ve özgür bir toplum için buradayız. , daha fazla kadın için, değişim için. Ve bunu hep birlikte değiştireceğiz” dedi.

Yeşil Sol Parti Artvin Milletvekili Adayı Sabri Vayiç, şunları söyledi:

“Yeşil Sol Parti diktatörlüğe karşı her zaman dimdik duran partidir. 14 Mayıs’ta AKP’yi ve onun faşist blokunu yerle bir edeceğiz. Yeşil Sol Parti olarak biz faşizme direnen Mazlum Doğanların dostlarıyız. 12 Eylül Diyarbakır zindanlarında.Yeşil Sol Parti olarak savaştık ve sır sakladık.Yeşil Sol Parti olarak biz Kızıldere’de arkadaşlarıyla ölümsüzleşen Uzman Çayanların dostlarıyız.Yeşil Sol Parti olarak, daracık ağaçlarında ‘Yaşasın Türk-Kürt halklarının kardeşliği’ diyen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının dostlarıyız.Yeşil Sol Parti’nin dostlarıyız.Parti olarak Selahattin Demirtaş’ın dostlarıyız, 8 bine yakın yurtseverle birlikte Türkiye’de hapsedildi.”

Kaynak: ANKA / Yerel

habergunyuzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu