Teknoloji

UBER’den taksiler için rezervasyon hamlesi

Küresel teknoloji platformu Uber, taksi seyahatlerini önceden rezerve etmelerini sağlayan Uber Reservation ile kullanıcılarına daha kolay bir taksi deneyimi sunuyor.

Küresel teknoloji platformu Uber, İstanbul ve Ankara’daki kullanıcılarına artık sarı, turkuaz ve siyah taksi yolculuklarını önceden ayırtma ve uygulama üzerinden rezervasyon yapma imkanı sunuyor. Uber, teknolojisini, taksi şoförünün yolcuyu rezerve edilen zamanda belirtilen konumdan almasına yardımcı olmak için kullanacak.

Kullanıcılar, Uber uygulamasındaki “Rezervasyon” seçeneğine tıklayarak taksi yolculuklarını en az 30 dakika, en fazla 90 gün önceden rezerve edebilecek.

Rezervasyon fiyatı sabit bir fiyat olup, kullanıcıların seçmiş olduğu Uber Taksi ürününe göre değişmektedir. Rezervasyon seçeneğine tıklayıp rezervasyon yapmak istediğiniz taksi öğesini seçtikten sonra taksimetre fiyatı ile birlikte sabit rezervasyon fiyatını içeren bir fiyat görüntülenecektir. Uber Rezervasyon sadece kredi kartı ile yapılan seyahatlerde geçerli olacaktır.

“Uber uygulamasını kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre sürekli geliştiriyoruz”

Uber Rezervasyon özelliğinin Uber’in taksi bölümüne getirilen bir yenilik olacağına inandıklarını söyleyen, Uber Türkiye CEO’su Neyran Bahadırlı, “ Global bir marka olarak Türkiye’deki kullanıcılarımızın ihtiyaçları doğrultusunda uygulamamıza yeni özellikler eklemekten mutluluk duyuyoruz. Rezervasyon özelliği ile Uber kullanıcıları artık taksi yolculuklarını önceden planlayarak İstanbul ve Ankara’da daha planlı bir taksi deneyimi yaşayabiliyor. Uber teknolojisini kullanarak ulaşım alanında yenilikler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.dedi.

 

Uber uygulaması nasıl çalışır:

1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin

2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve seyahatiniz için bir taksi çağırın

3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika sonra geleceğini takip edin ve aracın modelini, plakasını ve sürücüye ait tüm bilgileri takip edin.

 

Uber hakkında:

Bir tuşla istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, 70 ülkede 10 binden fazla şehirde günde 24 milyon yolculuğa olanak sağlayan küresel bir teknoloji platformudur.

Uber’in misyonu, kentsel mobiliteyi iyileştirmektir. Uber, 2010 yılında kolay bir sorunu çözmek için ortaya çıktı: Bir düğmeye basarak nasıl seyahat edilir? O zamandan beri 39 milyardan fazla seyahat gerçekleştiren Uber, insanları gitmek istedikleri yere yaklaştıran çeşitli çalışmalar geliştirmeye devam ediyor. Uber, şehirlerde insanların, yiyeceklerin ve eşyaların ulaşım şeklini değiştirerek dünyaya ulaşımda yeni olanaklar yaratan bir platform haline geldi.

Uber, 2014 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başladı ve şu anda Uber Taksi hizmeti ile 9 şehirde faaliyet gösteriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Mersin, Kayseri ve Hatay’da Uber Sarı Taksi hizmeti; İstanbul’da Uber Sarı Taksi ile birlikte Turkuaz Taksi, Siyah Taksi, Geniş Taksi ve Uber Kurye hizmetleri aktif olarak kullanılabiliyor. 2022 boyunca 33.000’den fazla taksi şoförü avantajlardan yararlanmak için Uber’i kullanırken, yıl boyunca uygulama 25 milyon kez araba çağırmak için kullanıldı. Uber uygulamasının Türkiye’deki toplam tekil kullanıcı indirme sayısı 6 milyonu aştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu