Ekonomi

Processa Pharmaceuticals, 1’e 20 oranında ters stok bölünmesini duyurdu

HANOVER, MD – Processa Pharmaceuticals, Inc., klinik aşamada bir ilaç şirketi. (NASDAQ:PCSA), 22 Ocak 2024 Pazartesi günü piyasa açılışında yürürlüğe girecek 1’e 20 ters hisse bölünmesini duyurdu. Hareketin amacı, şirketi Nasdaq Sermaye Piyasası’nın minimum teklif fiyatı gerekliliğine uygun hale getirmek.

8 Ocak 2024 tarihinde alınan Yönetim Kurulu kararı, 14 Kasım 2023 tarihinde hissedarlar tarafından bölünen aksi yöndeki payın onaylanmasının ardından alınmıştır. Bölünme sonucunda ihraç edilen ve mevcut olan her yirmi adi hisse senedi, hisse senedine dönüştürülecektir. hisse başına nominal değerde herhangi bir değişiklik olmaksızın bir hisse. Şirketin hisseleri PCSA sembolü altında ancak yeni CUSIP numarası 74275C304 ile işlem görmeye devam edecek.

Ters hisse bölünmesinin, tedavüldeki adi hisse senedi sayısını yaklaşık 24,6 milyondan yaklaşık 1,2 milyona düşürmesi bekleniyor. Şirketin tedavüldeki hisse senedi ödülleri, varantları ve hisse teşvik planları kapsamında ihraç edilen hisselerin yanı sıra geçerli kullanım fiyatlarının temelini oluşturan hisselerde orantılı ayarlamalar yapılacaktır.

Ters hisse bölünmesiyle bağlantılı olarak kesirli hisse ihracı yapılmayacaktır. Kesirli hisse alacak olan hissedarlar bunun yerine yuvarlatılmış tam sayıda hisse alacak, böylece kesirli hisseler için rastgele nakit ödeme yapılmasına gerek kalmayacak.

Payları nama yazılı olan pay sahiplerinin bölünme sonrasında pay alabilmeleri için herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur. Hisseleri sertifika formunda olanlar takas acentesi Continental Stock Transfer & Trust’tan talimat alacak. Bir aracılık hesabında hisse sahibi olan hissedarlar, hisselerinin aykırı değer dağılımını yansıtacak şekilde otomatik olarak ayarlandığını görecektir.

Processa Pharmaceuticals, kanser hastalarının güvenliğini ve etkinliğini artırmak için tasarlanmış kemoterapötik ilaçların geliştirilmesinde uzmanlaşmıştır. Şirketin geliştirme stratejisi, mevcut FDA onaylı onkoloji ilaçlarının potansiyel olarak daha az yan etki, daha fazla kanser tepkisi ve daha geniş hasta faydaları sağlayacak şekilde değiştirilmesini içeriyor.

Bu makaledeki bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır. Ters hisse bölünmesine ilişkin ek ayrıntılar, şirketin 5 Ekim 2023’te SEC’ye sunduğu kesin vekalet beyanında bulunabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu