Haber

ÖNCE MAÇ SONRA TATBİKAT

‘ÇÖK, Tutun, Kapan’ sarsıntı anı tatbikatına Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erkek Öğrenci Yurdu’nda katılan Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, tatbikat öncesi yurtta kalan üniversite öğrencileri ile televizyonda futbol maçı izledi.

Türkiye genelinde uygulanan ‘Çök, Kapan, Tutun’ deprem anı tatbikatı Manavgat’ta KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda Manavgat protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi. Saat 1857’de başlayan tatbikat öncesi Manavgat KYK Erkek Öğrenci Yurdu’na gelen Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, öğrencilerle birlikte Fenerbahçe- Giresunspor maçını izledi. Saat 1857’de sirenlerin çalması ile Kaymakam Demir ve öğrenciler yönergeye uyarak ‘Çök, Tutun, Kapan’ tatbikatına katıldı.

Tatbikatın, sarsıntı tehlikesine karşı farkındalık oluşturmak hedefiyle düzenlendiğini hatırlatan Kaymakam Demir, Bugün biz burada farkındalık hareketi yaptık. Niçin yaptık bir şeyin farkına varalım diye yaptık. 12 Kasım 1999 Düzce zelzelesinin tarihi, bugün bu saatte o sarsıntının olduğu vakit. 7,2 şiddetinde bir sarsıntıydı. 852 kişi ömrünü yitirdi dedi.

Allah’ın kimseye tıpkı acıları yaşatmamasını temenni eden Kaymakam Demir, sarsıntının doğal bir afet olduğunu lakin insanların önlem alarak en az ziyanla zelzelesi atlatmaya çalışması gerektiğini söyledi. Kaymakam Demir, Sarsıntı esnasında da olması gereken tavır ve davranışımızı sergileyeceğiz, sonrasında da zati devletimiz üzerine düşeni yapıyor, yaraları sarıyor dedi.

Tatbikat sonrası üniversiteli gençlerle sohbet eden Kaymakam Demir, eğitim hayatlarını başarılı bir biçimde tamamlamalarını dileyerek, evvel düzgün insan olmaları sonra da işlerini en yeterli yapan insan olmaları nasihatinde bulundu.

Manavgat KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen tatbikata Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, Manavgat Belediye Lider Yardımcısı Mustafa Ceylan, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AFAD yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu