Haber

Maduro’dan Kuran yakma skandallarına çok anlamlı tepki!

Al Mayadeen’de yayınlandı “Maduro ve Daha Fazlasıyla”Programla ilgili konuşan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ‘Avrupa’da kutsal kitapların yakılmasına göz yumanların sessiz kalmaları ve vefasızlıkları nedeniyle dolaylı olarak müdahil olduklarını’ söyledi. “Kur’an’ın yakıldığını gördüklerinde dünyanın dört bir yanındaki Müslüman halkların hoşnutsuzluğunu kalbimin derinliklerinde hissediyorum”terimleri kullandı.

Medyayı bahse yer vermemekle eleştiren Maduro, Müslümanlara yönelik nefret yanlışlarını ve Avrupa’da Kuran’ı yakan “aşırı sağcı ve ırkçı çevrelerin” faaliyetlerini “şiddetle kınadığını” sözlerine ekledi.

İNcil’i yakarlarsa ne hissederiz?

Sputnik’te yer alan habere göre Maduro “Bir Hristiyan olarak kendi kendime soruyorum, İncil başka bir ülkede yakılsaydı biz Hristiyanlar ne hissederdik? Bunu biri yapsaydı çok üzülürdük ve bu çok büyük bir hakaret olurdu.”söz konusu.

Son aylarda Danimarka ve İsveç’te çeşitli Kuran yakma gösterileri düzenlendi. Çok sayıda Müslüman ülke gösterileri kınadı ve bazıları İsveç ve Danimarka büyükelçilerini protesto mektupları yayınlamaya çağırdı.

Bu haftanın başlarında, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billstrom Müslüman ülkelerle ilişkilere özel dikkat gösterme sözü verdi ve Danimarka polisi, son Kuran yakma gösterilerinin ardından güvenlik nedenleriyle ülke sınırlarındaki kontrolleri geçici olarak sıkılaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu