Haber

İYİ Partili Ayşegül Eltimur, AK Parti’ye katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yaptığı davetin akabinde, YETERLİ Parti Susurluk Bayan Kolları Lideri Ayşegül Eltimur, AK Parti’ye katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi değerlendirme konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e dikkat çeken bir davette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temenni ederiz ki, İYİ Parti 6’lı masayı terk ederek yerli ve milli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” dedi.

Bu açıklamanın akabinde ÂLÂ Parti Susurluk İlçe Teşkilatı Bayan Kolları Lideri Ayşegül Eltimur YETERLİ Parti’den istifa ederek, AK Parti’ye katıldı. DÜZGÜN Parti Susurluk İlçe Teşkilatı Bayan Kolları Lideri, İlçe Sekreteri ve Basından Sorumlu Lider olarak vazife yapan Ayşegül Eltimur, “Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda siyasi hayatına AK Parti’de devam edeceğini” söyledi.

Eltimur: “İYİ Parti’deki kişisel hesaplar ve ego böyle bir karar almama neden oldu”

Eltimur açıklamasında, “İYİ Parti’de onurumla yürüttüğüm görevlerimden ve partinden istifa etmiş bulunmaktayım. Türkiye’de giden pahaların bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz için daha güzel bir gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım. Lakin bu süreçte gördüm ki ferdî hesaplar ve egolar bu unsurların önünde bir pürüz olarak duruyor. Ben inandığım değerlerimden ve prensiplerimden, onurlu duruşumdan taviz vermediğimi ve bundan sonra da gelecek Türkiye Yüzyılını AK Parti’nin gerçekleştirebileceğine olan inancımdan böyle bir karar alma gereği duydum” şeklinde konuştu.

AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, İlçe Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Yönetimi, Ayşegül Eltimur’a AK Parti rozetini takarak, “AK Parti büyük bir aile. Ayşegül Eltimur Hanımefendiye ailemize hoş geldin diyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Başaran: “Cumhurbaşkanımız önemli bir çağrıda bulundu”

İYİ Parti Susurluk Bayan Kolları Lideri Ayşegül Eltimur’un AK Parti’ye iştiraklerinden sonra bahisle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Balıkesir Vilayet Lideri Ekrem Başaran, “Öncelikle AK Parti ailemize katılan Ayşegül Eltimur kardeşimize hoş geldin diyorum. Cumhurbaşkanımız, Endonezya dönüşü çok önemli ve dikkate alınması gereken bir açıklama yaptı. Terörle iş tutanlarla aynı safta yer alan CHP ile 6’lı masada bulunan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e, yerli ve milli duruşunu tekrar gözden geçirmesi ve konumunu ona göre belirlemesi yönünde temennisini iletti” tabirlerini kullandı. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu