Haber

Yolda fenalaşan şeker hastasına müdahale eden sağlıkçılara, ‘Bu doktorluk değil, hocalık’ dedi

BURSA’nın Gemlik ilçesinde yolda yürürken fenalaşan Sevin G. (57), hastaneye kaldırıldı. Hastanın şeker hastalığına bağlı hipoglisemik atak geçirdiği belirlenirken, yoldan geçen kadın, “Bu doktorluk değil, hocalık. Muska yazıp boynuna taksınlar” dedi.

Olay, saat 14.00 sıralarında, Gemlik ilçesi İstiklal Caddesi’nde meydana geldi. Kaldırımda yürüyen Sevin G., bir anda yere yığıldı. Etraftakilerin yardım ettiği bayana, ihbarla olay yerine gelen sıhhat grupları müdahale etti. Sağlıkçıların birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırdığı Sevin G.’nin şeker hastası olduğu ve hipoglisemik atağa bağlı baygınlık geçirdiği belirlendi. Tedavisi yapılan Sevin G.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bu arada, olay sırasında yoldan geçen bir kadının yorumları kameraya yansıdı. Baygınlık geçiren Sevin G.’nin epilepsi krizi geçirdiğini düşünen ve “Kızım 22 senedir benim başımda. Benim kızım da böyle. Bırakıversem sokaklarda bu hale gelir. Benim kızım da epilepsi hastası” diyen bayan, sıhhat gruplarına de “Bu doktorluk değil, hocalık. Derin hoca da nerede, kimse biliyorum demiyor. İki satır muska yazıp boynuna taksalar o sarılık da gider ondan. O kuraklık da gider ondan” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu