Haber

Yemeksepeti Yardım Mutfağı, İş Ortaklarıyla Büyüyor

Depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarını bölge halkı için seferber eden Yemeksepeti, depremzedelere yemek yardımı yapmak için geliştirdiği Aid Kitchen programına iş ortaklarını da dahil etti. Türkiye’nin dört bir yanından kullanıcıların seçili restoranlardan sipariş verecekleri yemekler, Kızılay ahenginde, Kızılay yemek dağıtım noktalarında mağdurlara ulaştırılıyor.

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, deprem bölgesi için hayata geçirdiği temellere ek olarak, Kızılay ile uyum içinde “Yardım Mutfağı” adını verdiği askıda gıda projesini hayata geçirdi.

Yemeksepeti kullanıcılarının Yardım Mutfağı bölümünden Kızılay yemek menülerini veya yeni eklenen iş ortaklarının özel menülerini satın alarak depremzedelere ulaştırdıkları bu bağışlar, Kızılay’ın belirlediği ihtiyaç noktalarında depremzedelere ulaşıyor.

Türkiye’nin her yerinden herkes takviye siparişi verebilir.

Ticari bir amaç güdülmeden hayata geçirilen Aid Kitchen kampanyasına son olarak Türkiye’nin önde gelen restoran zincirleri katıldı. Bülent Börekçilik, Domino’s, Adıyaman’ın ünlü Çiğ Köftecisi Ömer Aybak, Pasaport Pizza ve Terra Pizza sallama alanlarına odaklanan askıda gıda projesine katılan iş ortakları oldu.

Türkiye’nin her yerinden yemeksepeti kullanıcıları dayanışmaya katkıda bulunmak için Yardım Mutfağı’ndan sipariş verebilirler.

Yemekli Kızılay menüleri de devam ediyor

Zincir restoranların yanı sıra yardım mutfağında da dileyen kullanıcılar Kızılay’ın yemek menülerini alarak hayatta kalanlara destek olabiliyor.

Yardım Mutfağında sunulan tüm yemek menülerinin sarsıntı alanında dağıtımı Kızılay’a uygun olarak yapılmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu