Haber

Yağan yağmur Edirneli vatandaşları sevindirdi

Yağan yağmur Edirneli vatandaşları sevindirdi

-Edirne’de yağmur yağışı etkili oluyor

EDİRNE – Edirne’de yağmur yer yer tesirli olurken, vatandaşlar ise uzun müddettir beklenen yağmura sevindi.

Hava varsayımlarının akabinde Trakya’da yağmur yer yer tesirli oldu. Yağış sebebiyle yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar sıkıntı anlar yaşadı. Önlem alarak, şemsiyeleriyle dışarı çıkan vatandaşlar ise ıslanmaktan kurtuldu. Yağışla bir arada cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Yağışlı havada işe gitmek için bekleyen vatandaşlardan Ayşe Çotuk, yağmur yağışı nedeniyle memnun olduğunu belirterek, “Çiftçilerimiz yağmur yağışından çok mutlu oldu. Ekin ektiler ama uzun bir süre yağmur yağmıyordu, şuan ise yağıştan dolayı hepsi mutlu oldu. Çiftçilerimizin de mesajlarını alıyoruz, yağışla beraber ekinlerinin çıktığını söylüyorlar. Yağmurda ıslanmakta güzel, şiirsel oluyor. Normalde şemsiye kullanmıyorum ama bugün kendimi korudum. Herkesin bu durumdan memnun olduğunu düşünüyorum” dedi.

Beklenen yağmur yağışı nedeniyle sevinçli olduğunu belirten Tülay Yörük, çiftçilerin buğdaylarını ektiğini ve yağmuru beklediklerini tabir ederek, “Meriç ve Tunca Nehirlerinde suların yükselmesini bekliyoruz. Suların yeniden çoğalmasını bekliyoruz. Yağışlı hava nedeniyle sevinçliyiz” tabirlerini kullandı.

Trakya’da yağışların devam edeceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu