Haber

Volkan Demirel: “Hedefimize ulaşmak için İstanbulspor maçını kazanmak istiyoruz”

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel Hatay’a gelmeden önce 12 ile 15 puan arası hedef belirlediklerini belirterek, “İstanbulspor maçını kazanırsak hemen hemen hedeflediğimiz puana yakın bir şekilde ilk periyodu bitirmiş olacağız” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında deplasmanda İstanbulspor ile karşılaşacak olan Hatayspor Osman Çalgın Tesisleri’nde çalışmalarına devam ediyor. Bugün yapılan egzersizin birinci 15 dakikası basına açık olarak gerçekleştirildi. Antrenman ısınma hareketleri ile başlarken, pas ve taktik antrenmanı ile devam etti. Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, İstanbulspor maçını kazanarak dünya kupası ortasına girmek istediklerini söyledi.

Demirel, İstanbulspor maçını kazandıkları takdirde puan maksatlarına ulaşacaklarını söyleyerek, “İstanbul maçı hazırlıklarımız sürüyor. İnşallah ulusal ekip ortasına 3 puan kazanarak hedeflediğimiz formda bitiririz. Biz buraya gelmeden evvel hocalarımla bir arada 12 ile 15 puan ortası amaç belirlemiştik. Şu an 11 puanımız var kazanırsak 14 puan olacak. Çabucak çabucak hedeflediğimiz puana yakın bir formda birinci dönemi bitirmiş olacağız. Bunun için de gayemize ulaşmak için de İstanbulspor maçını kazanmak istiyoruz, kazanmak için çalışıyoruz. Oyuncularımın motivasyonu gücü çok uygun. İnşallah kazanarak ulusal kadro ortasına gireceğiz” diye konuştu.

“Oyuncuları da fazla yıpratmak istemiyoruz”

Dünya Kupası arasında Antalya’da hazırlık maçları yapacaklarını belirten Demirel, “Futbolculara müsaade vereceğiz, onun planlamasını yapıyoruz. Son İstanbulspor maçından sonra bildirilir. Sonra bir orta verilir. Sonra burada toplanıp bir vakit burada çalışacağız. Sonra da inşallah kısmetse Antalya’ya gidip orada hazırlık maçlarıyla beraber milli takım sonrası ikinci periyoda hazırlanacağız. Biliyorsunuz ondan sonra bir devre arası olacak ama orada izin vermeyeceğiz. Kullanmayacağız. O yüzden buradaki arayı futbolculara izin vererek kullanacağız. Çünkü yoğun bir tempo 3 günde 1 maç periyoduna girilecek. Oyuncuları da fazla yıpratmak istemiyoruz. O yüzden gerektiği kadar izni verip onların rahat etmesini isteyeceğiz” dedi.

“Bertuğ’a muhtaçlığımız olursa kullanırız”

Bertuğ’un sakatlığının ciddi olmadığını belirten Demirel, “Sakat oyuncuları biliyorsunuz aslında. Bertuğ son maçta bir sorunu olmuştu. Lakin hani çok kıymetli bir sorun değil. Maça hazırlamaya çalışacağız. Lakin riske de etmek istemiyoruz. Zira ufak sakatlık bile olsa ilerleyen vadelerde şayet üstüne giderseniz sizi zorlayabiliyor. O yüzden tabiplerin bize söylediği tarifeye nazaran uygulayıp Bertuğ’a gereksinimimiz olursa kullanırız. Lakin muhtaçlığımız olmadığı sürece o sakatlığın üstüne gitmek istemiyoruz” dedi.

Volkan Demirel kendisinin eleştirilebileceğini ancak oyuncuların eleştirilmemesini isteyerek, “Erce topu oyuna sokamıyor, Erce yeterli gol kurtarıyor. Bunun açıklamasını, yorumunu, planını biz gerçekleştiririz. Geri iş bizde. Erce güzel oynar, makûs oynar, geride oyun kurar, yeterli vurur, vuramaz o bende. Beni eleştir, lakin oyuncuları eleştirme” şeklinde konuştu.

“İkinci periyoda en yeterli biçimde çıkacağız”

Kevin Soni’nin Dünya Kupası arasından sonra takıma döneceğini belirten Demirel, “Soni inşallah bu ulusal ortadan sonra dönecek. O ulusal grubuna da davet edildi. Ulusal ekibe gidecek. Ondan sonrasında dönecek. Onu kullanmak istiyoruz. Zira çok değerli oyuncu olduğunu biliyoruz. Cristian Atsu da biliyorsunuz sakat gelmişti daha doğrusu biz geldiğimizde sakattı. Ondan sonra bir kupa maçında kullandık, sakatlığı nüksetti. Onu da büsbütün hazırladıktan sonra alana almak istiyorum. Zira bir daha sakatlanmasını istemiyorum. Zira sakatlık benim kadrolarımda her vakit en son istediğim şeydir. Makus performans bile ben kabul edebilirim lakin sakatlık istemiyorum. Zira hepsine gereksinimim var. Hepsinin memnun olmasını istiyorum. Sakat oyuncu mutsuz olur. İnşallah en düzgün formda hazırlayıp hepsini ikinci periyoda en güzel halde çıkacağız” dedi. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu