Teknoloji

Ubisoft, Assassin’s Creed serisindeki çalışan sayısını artırıyor!

 
Ubisoft tarafından oyuncuların beğenisine sunulan Assassin’s Creed serisi köklü bir seridir. Ekibin en önemli serilerinden biri olan Assassin’s Creed için Ubisoft, yeni bir atılım yaparak bu seri üzerinde çalışan geliştirici sayısını artırmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda yeni Assassin’s Creed oyunlarına daha fazla önem verilmesi planlanıyor.
 
Ubisoft, yoğunluğu Assassin’s Creed’e çeviriyor
 
 
 
Geçtiğimiz gün düzenlenen Ubisoft ilgi davetinde CEO Yves Guillemot, şirketin Assassin’s Creed ekibini büyütmek için çeşitli hamleler yapmaya hazırlandığını belirtmişti. Bu kapsamda şirket bünyesindeki çalışanları değiştireceğini ve geliştirme tarafının daha çok Assassin’s Creed’e kayacağını duyurmuştu.
 
Ayrıca Guillemot, “Elimizdeki kaynaklar kademeli olarak elden geçirilecek ve organize edilecek. Bunun kapsamında önümüzdeki yıllarda Assassin’s Creed markası üzerinde çalışan kişi sayısını yüzde 40 oranında artıracağız.”
 
Şu anda Ubisoft’un Assassin’s Creed serisi üzerinde çalışan yaklaşık 2.000 geliştiricisi var. Bu sayı, Ubisoft’taki mevcut 20.000 çalışanın yüzde 10’unu oluşturuyor. Ofisler kapatılıp yeniden yapılandırıldığından, genel personel sayısı son birkaç yılda düşüyor.
 
Guillemot tarafından bildirildiği üzere Ubisoft, Assassin’s Creed serisindeki personeli yüzde 40 artırmayı planlıyor. Bu plan doğrultusunda gelecekte sadece seride yaklaşık 2.800 çalışan olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu