Haber

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası Hasankeyf’te Yapıldı

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası’nın final yarışları Batman’ın Hasankeyf ilçesinde gerçekleştirildi.

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonalarda AÇIK, pro stok-1, pro stok-2, kadınlar, gençler, flyboard ve drag sınıflarında yarışlar gerçekleştirildi.

Sporcular, Hasankeyf Limanı’nda özel olarak oluşturulan flyboard üzerinde akrobasi gösterisi yaparak iki etapta yarıştı.

Yarışlar sonunda Kaan Şanver, Derin Sağun, Furkan Yılmaz, Kahraman Aktaş, Mine Demirbaşa ve Demir Cet kendi sınıflarında şampiyon olurken, Sancaktepe Motosiklet Kulübü de 2023 kulüp sıralamasında birinci oldu.

Ödül töreninde konuşan Batman Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Canalp, Türkiye Su Jeti, Flyboard ve Motosurf şampiyonalarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi.

“Bundan sonra Türkiye’deki tüm su sporları müsabakaları Hasankeyf’te yapılacak. Dolayısıyla Hasankeyf ilçesini ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde Türkiye’de su sporlarının merkezi haline getirme fırsatına sahip olacağız.” Canalp, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Programa Hasankeyf Kaymakamı Mehmet Ali İmrak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Başkan Yardımcıları Ogün Baysan ve Batman Üniversitesi Rektörü Mahmut Nedim Akülke katıldı. Dr. İdris Demir, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvaha Kusen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şafi Özperk de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu