Teknoloji

Tesla, Elon Musk’ın 55 Milyar Dolarlık Maaş Anlaşması İçin Anket Başlattı (Utanmasa Change.org’da İmza Toplayacak)

Elon Musk’ın haftalardır gündemden düşmeyen 55 milyar dolarlık Tesla maaş paketi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tesla, konuyla ilgili olarak resmî internet sitesinde bir anket başlattı. Şirket, bu anket kapsamında tüm hissedarların görüşünü alacak. Tabii yapılan açıklamalarda, Elon Musk’ın lehine yönünde karar verilmesi için teşvik var.

Tesla, birkaç gün içerisinde sonlanacak oylama kapsamında yatırımcılara iki teklif sunuyor. Bu tekliflerden bir tanesinde Elon Musk’ın 2018 yılından kalma maaş paketinin değerlendirilmesi isteniyor. İkinci teklifte ise Tesla’nın merkezinin Delaware’den Teksas’a taşınmasıyla ilgili görüş isteniyor.

Eğer Tesla hisseniz varsa siz de bu ankete katılabilirsiniz

Tesla’nın internet sitesini incelediğimizde söz konusu ankete katılmak için tek bir şart olduğunu görüyoruz. Bu şart, bir şekilde Tesla hissesi sahibi olmak. Bunun için yönlendirme yapan Tesla, hissedar olduğunu doğrulayan kişilerin oy kullanabileceğini söylüyor. Yani siz de elinizde Tesla hissesi tutuyorsanız söz konusu ankete siz de katılabilirsiniz.

Elon Musk’ın maaş paketine ilişkin ankette, milyarder iş insanının verdiği tüm sözleri tuttuğu vurgusu yapılıyor. Hem şirketin hem yatırımcıların bundan fayda gördüğünün ifade edildiği ankette, mahkemenin bu başarıları görmezden geldiği belirtiliyor. İşte Tesla, tam da bundan kaynaklı olarak şirket merkezinin taşınması gerektiğini savunuyor. Şirkete göre Elon Musk’ın maaş paketine ilişkin anlaşma nasıl feshedildiyse yarın bir gün başka bir karar da iptal edilebilir. 

Eğer siz de konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve Tesla’nın anketinde oy vermek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Elon Musk’ın mahkemenin iptal ettiği anlaşma hakkındaki açıklamaları için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu