Haber

Süper Lig Greko-Romen Güreş Müsabakaları Yozgat’ta Sona Erdi

Yozgat’ta düzenlenen Süper Lig Greko-Romen Güreş müsabakaları sona erdi.

Rıza Kayaalp Spor Salonda 2 gün süren maçların ardından ASKİ Spor Kulübü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kayseri Şeker Spor Kulübü ve Ankara TEİAŞ Spor Kulübü yarı finale yükseldi. Sancaktepe ve Kasımpaşa sporKulüpleri alt lige düştü.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı Kerim Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, maçların sorunsuz tamamlandığını söyledi.

Organizasyonda oldukça çekişmeli karşılaşmaların yaşandığını belirten Salman, “Sporcularımızı Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Bozok Yaylası’nın cesur topraklarında ağırlıyoruz. Türkiye Şampiyonası öncesi bir hazırlık oldu. Başarılı kulüplerimiz var. ve alt lige düşen kulüplere, federasyonumuz ve ülkemiz olarak hepsine katılımlarından dolayı minnettarız.” Sizlere sizin adınıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Salman, karşılaşmalara katılan sporcuların dünya matlarında kendini gösteren sporcular olduğunu belirtti.

Yozgat’ta dünya ve Avrupa şampiyonlarının boy gösterdiğini belirten Salman, “Yozgat Valiliğimize, Yozgat Belediyesine ve bizi ağırlayanlara teşekkür ediyorum. Önümüzde 2024 Paris Olimpiyatları var. Hedefimiz geri dönmek” Olimpiyat madalyalarıyla ülkemize.” söz konusu.

Türkiye Güreş Federasyonu Greko-Romen Güreş Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Pirim de Yozgat’ta 2023 Süper Lig müsabakalarının çok güzel sonuçlandığını belirtti.

Finallerin daha sonra Konya’da devam edeceğini belirten Pirim, şöyle konuştu:

“Gelecek yıl olimpiyatlar olacağı için bu müsabakalar bizim için çok önemli. Kardeşlerimizin burada çok büyük tecrübeleri var, maç kaçırmıyorlar. Şu anki hedefimiz olimpiyatlar. Burada onların performansını gördük. Onlara güveniyoruz ve inanıyoruz. Umarım olimpiyatlarda da başarılı bir galibiyet serisi yakalarlar ve güreşte yeniden madalya kazanırlar, “Sayı artmaya devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu