Haber

Sarıyer’de Atık Depolama Tesisi Yangını Kontrol Altına Alındı

SARIYER’de kağıt ve plastik atıkların depolandığı atık depolama tesisinde yangın çıktı. Olay yerine farklı ilçelerden çok sayıda itfaiye sevk edilirken, ekipler alevlerin ormana sıçramaması için aralıksız çalıştı. Yangın, 3 buçuk saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

Yangın, saat 00.00 sıralarında Sarıyer Ayazağa Mahallesi Hadım Koruyolu Caddesi üzerinde bulunan atık depolama tesisinde çıktı. Kağıt ve plastik atıkların bulunduğu tesiste henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan alevler kısa sürede büyüdü. Haber verilmesi üzerine olay yerine farklı ilçelerden çok sayıda itfaiye sevk edildi.

ALEVLERİN ORMANA YAYILMASI ÖNLENDİ

Kısa sürede olay yerine gelen gruplar, alevlerin ormana sıçramaması için aralıksız çalıştı. Tesisi çevreleyen itfaiye ekipleri bir yandan alevlerin üzerine su sıkarken, diğer yandan da iş makinelerinden destek aldı. Çalışmalar sırasında bazı itfaiye ekipleri de dumandan etkilendi. Olay yerinde bekleyen ambulansa itfaiye ekipleri müdahale etti. Alevler, orman ve çevredeki iş yerlerine sıçramadan kontrol altına alındı. Yaklaşık 3 buçuk saatin ardından alevleri kontrol altına alan gruplar, soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu