Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde TROY’a geçiş

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı Kasım ayında gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda gündem dışında konuşan Önder Şanlı, İsrail’e sert çıkıştı. 7 Ekim’den bu yana devam eden baskılara dikkat çeken Şanlı, yeni bir boykot kararı aldıklarını, Mastercard ve Visa’yı boykot ederek Troy ile çalışma kararı aldıklarını belirtti.

Başkan Şanlı, konuşmasında Siyonist İsrail’e yapılan zulme dikkat çekti.

Lider Büyük, Filistin’de benzeri görülmemiş bir trajedinin tüm dünyanın gözü önünde yaşandığını vurgulayarak, “Hastaneler, okullar, camiler, mülteci kampları bombalanıyor. Yaşlı, kadın, çocuk dahil temiz insanlar hunharca katlediliyor. Bir asra yakın süredir Filistinli kardeşlerimize uyguladıkları baskı ve ambargoyu sıradanlaştırmaya kalkarlarsa.” “Bu vahşeti kabul etmeyeceğiz. Bir araya gelerek zulme ve işgale karşı duracağız ve tüm gücümüzle mazlum kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya olarak Gazzeli kardeşlerimize umut olmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Önder Aziz, “Mastercard ve Visa’yı boykot ederek Troy ile çalışmaya devam edeceğiz. Meslektaşlarımızın maaş kartlarını Troy’a aktarıyoruz. Milli ödeme yöntemi olan Gazze’deki masum insanların feryadı göklere ulaşırken, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu zulme ve işgale karşı çıkıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu