Haber

Saadet Partisi Milletvekili, deprem bölgesindeki çiftçilerin prim borçlarının Bağ-Kur’dan devlet tarafından karşılanmasını istedi

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, deprem bölgesindeki çiftçilerin prim borçlarının bu yıl ve gelecek yıl devlet tarafından karşılanmasını talep etti.

Çalışkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Barajların suyu düzgün tutmaması nedeniyle deprem bölgesinde sulama sıkıntısı yaşandığını ve çiftçilerin ekim yapamadıklarını belirten Çalışkan, depremde çok sayıda çiftçinin tarım aletlerini kaybettiğini söyledi. Çalışkan, bu çiftçilere bir defaya mahsus ekipman hibesi yapılması gerektiğine değindi.

Bölgedeki çiftçilerin Bağ-Kur primlerini ödeyemediğini anlatan Çalışkan, “Deprem bölgesindeki çiftçilerin Bağ-Kur prim borçlarını bu yıl ve gelecek yıl devlet karşılamalı.” dedi.

Saadet Partili Çalışkan, konteyner kentlerin kurulacağı yerlerin müsadere edilmesinin çiftçileri zor durumda bıraktığını savunarak, “Onların rızası ile halkı mağdur etmeden bu sorunu çözebilirler. Çiftçilerimiz yol göremiyor. Çiftçilerimizin önlem alabilmesi için bu arazilerin sahiplerine ne zaman teslim edileceği bildirilmelidir.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu