Haber

Puma jakuzide dinlenen çifte saldırdı

ABD’nin Colorado eyaletinde bir puma, eşiyle birlikte jakuzide dinlenen bir adama saldırdı. Colorado Parklar ve Vahşi Yaşam Departmanı, pumanın adama saldırıp kafasını tırmaladığını, çiftin pumaya su atıp bağırdığını bildirdi.

New York Post’un haberine göre, 18 Mart’ta Chaffee Mahallesi’nde kiraladıkları konutta meydana gelen olayda, adı açıklanmayan bir adam eşiyle birlikte jakuzide dinleniyordu. Çiftin pumaya su atıp bağırmasının ardından, bayan bir el feneri aldı ve onu pumaya doğrulttu. Çift bağırmaya devam ederken Puma jakuziden uzaklaştı. Adamın kafasındaki çizikleri değerlendiren uzmanlar, izlerin pumanın pençesiyle eşleştiği sonucuna vardı. Açıklamada, adamın yaralarının hafif olduğu ve tıbbi müdahale gerektirmediği belirtildi.

1990’DAN BERİ 24. SALDIRI

Gazetenin paylaştığı bilgiye göre, çiftin saldırısının ardından olay yerinden ayrılan puma, daha sonra bulunamadı. Çift ise Colorado Park ve Predator Departmanı’nın da çalışanları olan mahalle sakinlerini arayarak iddia hakkında bilgi verdi.

Departmanda vahşi yaşamdan sorumlu olarak çalışan Sean Shepherd, adamın yaralarının hafif olduğunu ancak teşkilatın olayı hâlâ “ciddiye” aldığını söyledi. Shepherd, “Bence puma, adamın kafasının karanlıkta hareket ettiğini gördü ama jakuzideki insanları fark etmedi. Çift, ses çıkararak ve ışığı yakarak doğru olanı yaptı,” dedi.

Olay, 1990’dan bu yana yaralanmaya yol açan 24. puma saldırısı olarak kayıtlara geçti. Son olarak Şubat 2022’de Colorado’da bir puma bir kişiye saldırdı. (DIŞ HABERLER)

karliovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu