Yaşam

Oscar ödüllü ‘Kör Nokta’ filminin hikayesi yalan

Michael Lewis’in 2006 yılında yayınlanan ‘The Blind Side: Evolution of a Game’ kitabından uyarlanan ‘The Blind Side’ filmi, Michael Oher’in Tuohy çifti tarafından evlat edinilmesini ve hayatının tamamen değişmesini konu alıyor. Sinemaya konu olan Amerikalı çiftin yalan söylediği ortaya çıktı.

Ntv’nin haberine göre, Tuohy ailesi sayesinde yeteneğini keşfeden ve Ulusal Futbol Ligi’nin en çok aranan oyuncularından biri haline gelen Michael Oher, Sean ve Leigh Anne Tuohy’nin velayetinin iptali için mahkemeye başvurdu. Oher, mahkemeye Tuohy çiftinin onu evlat edineceğini söylediğini ancak evlat edinmediklerini söyledi.

Oher’in velayetini alan çiftin elindeki milyonlarca doları Oher’e vermediği iddia edildi. Oher, 18 yaşındayken çiftin kendisini aldattığını ve tüm haklarını elinden almak için imza belgelerini aldığını savundu.

‘Çocuklarımızdan para kazanacağımızı düşünmemiz büyük talihsizlik’

Öte yandan Oher, sinemadan para kazanmadığını ancak Tuohy çifti ve çocuklarının milyonlarca dolar kazandığını iddia etti. Sean Tuohy konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çok üzgünüz. Çocuklarımızdan para kazanacağımızı düşünmek çok üzücü. Şimdi 37 yaşında olan Michael’ı 16 yaşındayken olduğu gibi seviyoruz.”

John Lee Hancock’un yönettiği film, birçok Oscar’a aday gösterildi ve Sandra Bullock’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu