Ekonomi

Oppenheimer, Büyüyen Dijital Varlık Benimsemesinin Ortasında Coinbase için Fiyat Hedefini Yükseltti

Coinbase (NASDAQ:COIN) hissesi, Oppenheimer tarafından fiyat tahmininin yükseltilmesinin ardından Kanada’da sınırlı bir bayi lisansının alınmasıyla birlikte Perşembe günü değer artışı yaşadı.

Oppenheimer’daki analistler, şirketin hisseleri için fiyat hedeflerini revize ederek bir önceki 200 dolardan 276 dolara yükseltti ve Coinbase’i güçlü bir performans gösteren olarak tavsiye etmeye devam etti.

Analistler, Ocak ayında fiziksel bir Bitcoin borsa yatırım fonunun onaylanmasının ardından kripto para birimlerinin alımının devam ettiğini yatırımcılara iletti. Coinbase’in ilk çeyrekteki işlem hacminin bir önceki çeyreğe kıyasla %95, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ise %107 artış göstererek 300 milyar dolara ulaşacağını öngörüyorlar.

Oppenheimer analistleri, “Daha da önemlisi, USD Coin’in (USDC) ortalama piyasa değerinin bir önceki çeyreğe göre %12 artarak 28 milyar $’a ulaşması ve 2024’ün ilk çeyreğinin sonunda 31 milyar $ olması beklenmektedir,” diyerek bu sektördeki fon mevcudiyetinin artmakta olduğunu belirtti.

Piyasa fiyatlarındaki potansiyel kısa vadeli dalgalanmalar konusunda dikkatli olduklarını ifade eden analistler, blok zinciri teknolojilerinin kalıcı entegrasyonuna ilişkin kendinden emin bir bakış açısını korudular. Coinbase’in bu kalıcı eğilimden kazançlı çıkacağı görüşündeler.

Raporlara göre Coinbase, CNBC’ye Kanada’da bir kayıt lisansı aldığını bildirdi. Bu lisans, kripto para birimi kuruluşuna, Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğunlaştırılmış düzenleyici incelemeden geçerken bile uluslararası büyümesini ilerletme yetkisi veriyor.

CNBC’nin haberine göre Coinbase, Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) tarafından Ontario’da kısıtlı bir bayi olarak yetkilendirildi. Bu onay, Coinbase’in artık kripto para varlıklarının işlenmesi için Kanadalı düzenleyiciler tarafından belirlenen katı koşullara uyduğunu ve böylece ülke içindeki yasal faaliyetlerine izin verdiğini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu