Haber

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 65 yaş üstü vatandaşların yolcu ulaşım sorununu çözdü

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., Muğla’da aldığı kararla 65 yaş üstü vatandaşlar için yolcu taşımacılığında yaşanan sorunları çözerek şoför esnafını sevindirdi. Muğla, Fethiye ve Seydikemer Şoförler Odası Başkanları, Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Muğla Şoförler Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler Federasyonu Muğla UKOME Temsilcisi Arif Özer, “65 yaş üstü kişilerin ücretsiz ulaşım konusunda yıllardır devam eden sorunları her geçen gün artıyor. Yapılan anlaşmayla birlikte, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve 13 şoför odası başkanımız tarafından devlet 3 bin 375 TL ödedi.” Büyükşehir Belediyesi’nin 2017’den sonra şoför esnafımıza ister araç başına ister yolcu sayısına göre nasıl destek verebiliriz diye sorarken, 1 yılda taşınan yolcu sayısının en yüksek oranına göre yıllık hop-on-hop-off fiyatını hesapladık. evvel. Bu arada taşıdığı kaç lira yolcudan 3 bin 375 lira yolcu desteği çıkarılıyor. “Daha sonra kalan tutarın tamamı Büyükşehir Belediyemiz tarafından şoför esnafımıza ödenecek. 9 Kasım’daki Büyükşehir Belediyesi’nin ardından 15 Aralık’a kadar esnafımızın hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Çok çalıştık, teşekkür ediyorum.” Bu çalışmada büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün emeği var” dedi.

Başkan Gürün; “Hem sürücülerimizin hem de vatandaşlarımızın yanındayız”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., Türkiye’nin gündemini meşgul eden 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz halk otobüsü ulaşımı sorununun Muğla’da karşılıklı diyalog ve adalet yoluyla çözüldüğünü söyledi. Osman Gürün, “Nakliye hizmetlerinden yararlanan vatandaşlarımız ve bu hizmetten evine ekmek getiren şoför esnafımız, ücretsiz ulaşım ve özellikle 65 yaş üstü yolcuların ulaşımında sıkıntı yaşıyorlardı. Şoför esnafına devletin desteği Ekonomik zorluklar ve artan maliyetler nedeniyle yetersiz kalmaya başladı. Ülkemizin bazı şehirlerinde aynı zamanda şoför kooperatifleri de var.” 65 yaş üstü insanları birkaç gün taşıyacağız diyerek kararlar almaya başladık. Muğla’da bu sorunların yaşanmaması, vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve şoför esnafımıza destek olmak amacıyla şoför odası başkanlarımızla bir araya gelerek destek projemizi hayata geçirdik. Kasım ayı meclisimizin ardından Büyükşehir Belediyesi olarak şoför esnafımıza taşıdıkları yolcu sayısına göre adalet sağlayacağız. “Bir şekilde ekonomik destek sağlayacağız. Biz Muğla’da büyük bir aileyiz ve sevginin, hoşgörünün, güler yüzün şehri Muğla’da yüzler her zaman gülecek. Şoförler Odası başkanlarımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu