Haber

Kütahya’dan Hatay’a Yardım Seferi

Kütahya Valiliği öncülüğünde Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Engelleri Birlikte Aşar Kütahya” yardım kermesi, şokla sarsılan Hatay’da engelli bireylere umut olacak değerli bir yardım kampanyasına dönüştü.

Kamu kurumları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, esnaf ve vatandaşların katkılarıyla hayata geçirilen kermesten elde edilen 1,4 milyon liralık gelir, bölgeden gelen talepler ışığında akülü tekerlekli sandalye, görme engelli bastonları, işitme cihazları ve Çölyak hastalarına özel gıda malzemelerinin temininde kullanıldı.

Malzeme teslimi için Kütahya’daki sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri Vali Yardımcısı Mustafa Demir başkanlığında Hatay’a hareket etti. Vali Ali Çelik STK başkanlarını Hatay’a uğurladı.

“Kütahya, zor günlerin dayanışma ile aşıldığını göstermiştir”

Vali Ali Çelik uğurlama töreninde yaptığı konuşmada Kütahya’nın zor günlerin dayanışma ile aşıldığını gösterdiğine dikkat çekerek, 6 Şubat depreminde ortaya çıkan sıkıntıların hafifletilmesi ve engelli vatandaşların sorunlarının çözülmesi için yürütülen kampanya için 1 milyon 400 bin TL toplandığını belirtti.

STK’larla yapılan istişareler sonucunda malzemelerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına karar verildiğini, her alanda fikri olan engelli vatandaşlar için çalışma yapıldığını belirten Vali Çelik, tüm Kütahya’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Zor zamanlar dayanışma ile aşılır, Kütahya bu durumun en güzel örneğidir.”

“Hatay’dan ihtiyaç listesi geldi”

Vali Çelik, kermes kapsamında Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile koordineli hareket ederek öncelikli ihtiyaçların belirlendiğini ve liste hazırlandığını söyledi. Bu çerçevede 67 adet akülü tekerlekli sandalye, 14 adet görme engelli bastonu, 1 adet engelli arabası, 1 adet orta bacak ve omurga destekli tekerlekli sandalye, 1 adet oturmalı yürüteç ve 1 adet serebral palsi arabası satın alınmıştır. Spor Kulüpler Birliği iş birliği ile 3.600 adet İşitme Cihazı ve Koklear İmplant Pili, 27 adet işitme cihazı ve işitme cihazı pili, 17 adet koklear implant cihazı ve yedek parça alımı yapılmıştır. Kütahya Çölyak, PKU ve Metabolik Hastalıklar Derneği, Aksaray Çölyak, PKU ve Metabolik Hastalıklar Derneği ve Nam Glutensiz Un Ürünleri arasında İl Sağlık Müdürlüğü ile uyum içinde protokol imzalandı. Bu protokol çerçevesinde 6 ay boyunca aylık 60 koli besin maddesi alımı yapılacak. Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya ve Diyarbakır illerinde faaliyet gösteren 6 engelli. spor72 adet eşofman takımı kulübe satın alınarak kulüplere teslim edilmek üzere ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine gönderildi.

haber-karpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu