Haber

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, TFF Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklama yaptı

Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç, TFF Cumhurbaşkanlığı seçimine birden fazla adayla gitmek istediklerini ancak 15 Haziran’da sona erecek adaylık başvuru sürecine göre şu ana kadar tek adayla seçime gittiklerini söyledi.

Ali Koç, 5 saat süren Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından şu açıklamayı yaptı: “Toplantımızın ana konusu bir sonraki TFF seçimi. Bu konuşmayı 2 hafta önce Kulüpler Birliği’nde yaptık. Şu kararı aldık. Sonuç doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘Cumhurbaşkanlığı Başkanlığı’na aday olan veya olacak olan kim olursa olsun gelip bize projelerini anlatsın, biz de kulüpler olarak paydaşlarımızı, dertlerimizi istişare etmek istiyoruz. ve sorunların bir kısmı kısa vadede, bir kısmı orta vadede, bir kısmı uzun vadede çözülecek.Lig programı nedeniyle başkanımız yoğundu ve hafta içi maçlar vardı.Bugün oldu ve sizler Biliyorsunuz 15’inde adaylık süreci kapanıyor.Türkiye’de uzun süredir seçimler tek adayla yapılıyor.Kulüpler Birliği olarak birden fazla adayla seçim yapılması daha doğru bir formül olacaktır. rekabet arttıkça hizmet kalitesi de artmaktadır. Ancak, bu bizim kontrolümüz altındaki olağan durum değildir. Futbolun en değerli paydaşlarının temsilcisi olarak bunun da burada belirtilmesini rica ederiz. Yine tek adaylı bir seçime gidiyoruz gibi görünüyor. Bu bağlamda Büyükekşi Bey bize gelerek neler yaptığını, ne yapacağını ve ne düşündüğünü anlattı. Bildiğiniz gibi süpervizörümüz Türkiye Futbol Federasyonu ve lideridir. Ama günümüzde futbolun en değerli paydaşları tartışmasız gruplar, kulüplerdir.

Bugün futbol bölümüne baktığınız zaman sözü en az dinlenen, sesi en az duyulan kulüpler var. Mali konularla ilgili, çıkarlarımızla ilgili, teknoloji yatırımlarıyla ilgili, hakem performansı var, gözlemci ve temsili kurumların oluşumu var. Hangi konuya bakarsanız bakın burada sözü en az olan kulüpler bu bölümün en değerli ve en yüklü paydaşlarıdır.”

“KULÜPLERİN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU LİDERİN ÇALIŞMALARINDAN, SAATLERİNDEN VE NİYETİNDEN MEMNUN” TFF kurullarının değişmesi gerektiğini de söyleyen Ali Koç, TFF Yönetimi’nde futbolun dinamiklerini içeriden bilen bir isim olmasını istediklerini söyledi. futbol, ​​kulüpleri temsil ediyor. Birçok kulüp başkanının Büyükekşi’ye “hayırlı olsun” dediğini de belirten Koç; “Kulüpler Birliği’ne başkana destek var mı diye soracaksınız. Kulüplerin çoğunluğu başkanın çalışmasından, zamanından ve niyetinden memnun. Herkes sonuçtan memnun mu? Hayır. Ama kulüplerin çoğunluğu memnun. Bir yıldan az bir sürede geçen süre, niyet ve erişilebilirlikten memnun kulüplerin büyük çoğunluğu Büyükekşi Bey’i ileriye dönük olarak destekliyor, başka aday olmadığı için ‘Büyükekşi Bey hayırlı olsun’ dediler. Oluşturulması gerektiğini söyledi ve şampiyonluk ikramiyesinin bile çok küçük olduğunu vurguladı:

“Türkiye Ligi’nin şampiyonluk ikramiyesi 1 milyon Euro’nun altında. Bugünkü değerle 25 milyon TL. Euroleague’den şikayetçiyiz ama Euroleague’in bile altında. Euroleague’de bazı kulüpler 4’ün ortasında kalıyor. -6 milyon euro, yaklaşık 8-10 milyon euro kazanıyor.”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu