Yaşam

Köy Enstitüleri’nin revirleri ve sağlık şubeleri görüşüldü

Lüleburgaz Belediyesi ve Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneği (YKKED) iş birliğinde Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında LYSA Cahit Irgat Salonu’nda etkinlik düzenlendi. “Revirli Köy Enstitüleri ve Sağlık Şubeleri” başlığı altında gerçekleştirilen etkinlikte Prof. Dr. Hilmi Uysal konuşmacı olarak yer alırken, YKKED Mandolin Topluluğu da kısa bir konser verdi.

Lüleburgaz Belediyesi ve YKKED, Köy Enstitüleri’nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Revirli Köy Enstitüleri ve Sağlık Şubeleri” etkinliği düzenledi. Köy Enstitüleri ruhunu geleceğe taşımak amacıyla kentin nadide sanat yapısı Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen etkinlik, Cahit Irgat Salonu’nda vatandaşlarla buluştu. Etkinlik kapsamında değerli bilim insanı Prof. Dr. Hilmi Uysal da konuk konuşmacı olarak yer aldı. prof. Dr. Uysal, “Sağlık Eğitimi ve Canlanacak Köy” başlıklı bir röportaj verdi. Açılış konuşmasını YKKED Lüleburgaz Şube Başkanı Hamiyet Gülacar’ın yaptığı etkinliğin liderliğini YKKED Lüleburgaz eski Şube Başkanı Günsel Solak, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ise Hilmi Uysal’a çiçek takdim etti.

Mandolin topluluğu sahne aldı

Tüm bunlara ek olarak YKKED Mandolin Ensemble etkinlik kapsamında küçük bir konser de verdi. Orkestra şefi Ayşen İnan yönetiminde sahne alan topluluk, katılımcılara müzik ziyafeti sundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu