Ekonomi

İstanbul Havalimanı kargo uçağında 427 kilo uyuşturucu bulundu

Bolat, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Birimleri tarafından İstanbul Havalimanı Kargo Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen operasyonda emeği geçenleri tebrik etti.

Bolat, “Örgütümüz milletimizin ve tüm insanlığın sağlığı, huzuru ve güvenliği için zehir tacirlerine karşı gece gündüz demeden mücadelesini sürdürecektir.” ifadesini kullandı.

Güney Amerika’dan Asya’ya nakliye

Yazılı açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen risk analizi çalışmaları sonucunda, Güney Amerika’dan Asya ülkelerine transit edilmek üzere İstanbul Havalimanı’na gelen iki hava kargo sevkiyatı riskli kabul edildi.

Söz konusu sevkiyatlar, NARKOKİM çalışanı tarafından narkotik dedektör köpekleri ile de denetlendi. Yapılan incelemelerde köpekler her iki kargoya da tepki gösterdi.

Teknik ekipmanlarla yapılan detaylı inceleme sonucunda iki kargo sevkiyatında hava kompresörleri ve ağaç kesme makinesi içerisine gizlenmiş toplam 427 kilogram metamfetamin türü narkotik madde ele geçirildi.

Uyuşturucuya el konulurken, İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu