Haber

Half-Life’ın yeni hikaye modu çıktı!

Kasım 1998 tarihinde Valve tarafından yayınlanan Half-Life, oyuncular için beğenilen üretimlerden birisi oldu. Oyun o kadar beğenildi ki dünya üzerinde en çok satan oyunlar ortasında yerini aldı. Bu muvaffakiyetin akabinde Half-Life 2 çıkış yaptı ve yeniden bölümde büyük ses getirdi. 2020 yılında VR oyunu ile karşımıza çıkan seriye, bu gün yeni bir kıssa modu olan LEVİTATİON eklendi.

HALF-LIFE YENİ KISSA MODU LEVITATION DUYURULDU

Half-Life: Alyx, Valve tarafından geliştirilen ve Half-Life 2’nin öncesinde yaşananlara değinen bir VR oyunu. Her ne kadar yıllardır serinin Half-Life 3’ü bekleyen hayranları için bir VR imali görmek hayal kırıklığı olsa da, Half-Life: Alyx buna karşın genel manada olumlu tenkitlerle karşılaştı.

Half-Life: Alyx’i oynayan oyuncular yapımın çıkış tarihi olan 2020’den beri devamını görmek istiyorlardı. Beklenen en nihayetinde oldu. Haziran 2022’de fragmanı yayınlanan yeni mod, bu gün ise oynanışa sunuldu.

HALF-LIFE ALYX: LEVITATION KONUSU NE?

Half-Life Alyx: LEVİTATİON, hikayeyi Sextor X of City 17 isimli bölgedeki garip olayları çözmeye çalışan Alyx Vance’in gözünden aktarıyor. İki tane kayıp direniş üyesi ve yüzen bir yapının araştırılması vazifesi size düşüyor. Alyx’in gücü ve aletlerinden yararlanarak yer yer bulmaca çözeceğimiz, yer yer de çatışmalara katılacağımız bir yapım bizleri karşılıyor.

Yeni hikaye modu Half-Life Alyx: LEVİTATİON şuanda Steam’de mevcut. Half-Life Alyx sahipleri bu yeni öykü modunu Steam Atölyesi üzerinden indirip fiyatsız bir biçimde tecrübe edebilirler. FMPONE ve CoreyLadddo liderliğinde geliştirilen mod ile ilgili gelen geri dönüşler çok başarılı duruyor. Oyuncuların genel söylemi üretimin Valve kalitesinde olduğu istikametinde.

Peki siz Half-Life Alyx: LEVİTATİON hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dalda daha fazla VR oyunu görür müyüz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu