Haber

Eski Hukuk Müşavirinden Erdoğan’a Açık Mektup: “Çevrenizdeki Çakallar Nedeniyle Size Ulaşamadım”

Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımaması nedeniyle yüksek yargıda başlayan kriz tartışılmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski hukuk danışmanlarından Prof. İzzet Özgenç yayınladığı açık mektupla Erdoğan’a seslendi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin, Anayasa Mahkemesi’nin TİP Milletvekili Can Atalay hakkındaki kararını tanımaması, yüksek yargıda kriz yarattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay’ın uygulamalarının yerinde olduğunu belirtti.

Krizin yüksek yargıdaki yansımaları devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski hukuk danışmanlarından Prof. İzzet Özgenç, sosyal medyada yayınladığı mektupla Erdoğan’a seslendi.

“Sayın Cumhurbaşkanım, sevgili kardeşim… Bu mektubu size, hukuk alanında uzun yıllardır danışmanınız olan, herhangi bir resmi unvan, resmi statüye sahip olmayan bir kişi olarak yazıyorum.”

“Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin, belli bir olaya ilişkin Anayasa Mahkemesi’nin yeniden yargılama kararına ‘hak ihlali’ ve ‘uygunsuzluk’ yönündeki kararı, sizin bilginiz dahilinde yapılmış olduğu anlaşılıyor. Yargıtay Başkanlığı görevini yürüten kişi de aynı şekilde.”

“Hukuk müşavirliği çerçevesinde yaptığı yönlendirmelerle utanılacak bir durumun bulunmadığını ispatlamış bir kişi olarak, somut hukuki sorunlara ilişkin fikirlerimi sizlere zamanında sunma ve yönlendirme yeteneğim, yaşanan olaylar nedeniyle kaybolmuştur. etrafınızı saran, etrafınızda tutan “avukat” gibi davranan çakallar.”

“Bu durumu kişisel olarak bir eksiklik olarak görmüyorum. Ancak hukuka dönüşten başka beklentisi olmayan bir kardeşiniz olarak, Anayasa’nın kendisine yüklediği “Devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasının sağlanması” (Madde 104, f.2) misyonunu yerine getirmeye çağırıyorum. Üyesi olduğum toplumumuzun hukuk alanında geleceğine ilişkin kaygılarım nedeniyle Cumhurbaşkanına yüklenen bir uygulamadır. Davet ediyorum. Selam, saygı ve sağlık dileklerimle.”

İzzet Özgenç’in paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu