Haber

Elbistan’da 3 Bin Konteyner Mahalle Kuruldu

Afete Uyum Valisi Gökmen Çiçek ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Elbistan’ın en büyük operasyon merkezinde yaklaşık 200 dönümlük alanda 3 bin konteynerlik mahalle kurma çalışmalarını anlattı.

15 bin kişi sığınacak

haber.com’a verdiği demeçte, “Burası Yunus Emre Mahallesi’nde yaklaşık yarım metre kot farkı olan 200 dönümlük bir tarlaydı. Ocakları açarak önce kot farkını taşlarla doldurduk, zemini düzelttik. Aynı zamanda Şu anda kanalizasyon ve içme suyu ile ilgili çalışmalarımız var.” Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, alana kurulacak yaklaşık 3 bin konteynerde 15 bin kişiyi barındırmayı hedeflediklerini söyledi.

1 YIL YAŞAMASI PLANLANDI

Elbistan’da depremzedelerin 1 yıl burada yaşayabilecekleri şekilde planlamanın yapıldığına işaret eden Zorluoğlu, konteynerlerin 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, sıcak su, tüm ihtiyaçları ve tefrişatı ile hazırlandığını ifade etti.

“HEDEFİMİZ 15-20 GÜN İÇİNDE TAMAMLANMAK”

Zorluoğlu, Elbistan’da kurulacak konteyner mahallesine ilişkin açıklamasını şöyle sürdürdü: “3 bin konteynerin 2 binini MÜSİAD, kalan 1 bini DEİK sağlıyor. Burası mahalle olacak, içinde cami, çocuk oyun parkı gibi tüm sosyal donatılar olacak. aşevi ve sosyal marketler… Öte yandan biz burayı özellikle seçtik, okula çok yakın. spor Salonun çok yakın olması gençlerin ve yetişkinlerin sosyalleşmesi için büyük avantaj sağlayacaktır. Bu bölge 7 gün içinde konteyner yerleştirmeye hazır olacak, bizim planlamamız bu. Varsayımımız ve amacımız 15-20 günde büyük ölçüde tamamlanmasını sağlamaktır. Cumhuriyet Mahallesi’nde 250 konteynerlik bir alan daha hazırlanıyor. Nispeten küçük bir yaşam alanı, inşallah pazartesi günü her şeyi bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu