Sağlık

DİSK-KESK-TMMOB-TTB-TDB 1 Mayıs İstanbul Programı Açıklandı

Türkiye Devrimci Personel Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Diş Hekimleri Derneği (TDB) “Bizim Emek Geleceğimiz” 1 Mayıs 2023 Birlik, Gayret ve Dayanışma Günü İstanbul programını açıkladı.

TTB Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın da hazır bulunduğu Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasına, TTB Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Dr. adına emek-meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin yöneticileri ve üyeleri katıldı. Basın açıklamasında ilk sözü alan DİSK Genel Başkanı İş Çerkezoğlu; Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki 1 Mayıs meydanlarının işçi sınıfının geleceğe yönelik kurucu iradesine sahne olacağını söyledi. “1 Mayıs, ülkemizdeki hukuka saygılı yasakçı zihniyetin simgesidir. Ama 1 Mayıs aynı zamanda işçilerin değişim iradesidir. 1 Mayıs meydanlarından hep birlikte yeni bir sürece başlama irademizi ifade ediyoruz. Biliyoruz ki 1 Mayıs 2023 Taksim’in yasak olduğu son Mayıs olacak” diyen Çerkezoğlu, 1 Mayıs’ta tüm İstanbulluları Maltepe Meydanı’na çağırdı.

TTB Lideri Fincancı: Mücadelemizden Vazgeçmiyoruz!

TTB Merkez Komite Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı, 14 Mayıs seçimlerinin değişim ve inşanın bir arada sağlanabileceği günleri bize hatırlattığını kaydetti. Korur Fincancı sözlerini şöyle sürdürdü:   “Mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. Bundan sonra da hakkımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sömürüyü durdurma, neoliberal kapitalist ataerkil sistemi sona erdirme mücadelesinin devam etmesi gerektiğini tekrarlamaktan çekinmeyeceğiz.”

KESK Lideri Yeşil: Öfke, Onu Alanlara Yansıtır

KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil; Deprem bölgelerinde yaşanan sıkıntılardan ve devletin yönetememe durumundan bahsetti. Yıllardır uygulanan özelleştirme politikaları nedeniyle kamu hizmetlerinin tasfiyesinin felakete dönüştüğünü belirten Kablan Yeşil, bu ülkede yok sayılmaya ve zulme yönelik öfkenin 1 Mayıs 2023’te sahalara yansıyacağını belirtti. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu