Haber

Depremden Kurtulan Ailenin Umutları Çalındı

Depremzede ailenin umutlarını çaldılar

Hırsızların çaldıkları altın ve paralarla depremde evlerini yaptıracaklardı.

KAYSERİ – Kayseri’de hırsızlar, Kahramanmaraş’ta depremde hasar gören bir depremzedenin evini yeniden yapmak için ödünç aldığı 500 bin TL’lik altın ve parayı çaldı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremde evleri hasar gören Bayram Bayır ve ailesi Kayseri’ye geldi. Kayseri’de ev kiralayarak geçimini sağlayan Bayram ailesi sabah uyanınca şaşkınlık yaşadı. Bayır ailesinin gece hava alması için açık bıraktığı balkon kapısından içeri giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler, yatak odasına gizlenmiş altın ve para dolu çantayı buldu. Hırsızlar, çantada 248,75 gram altın, 2 adet yarım altın, 2 bin dolar ve 5 bin TL’ye yakın nakit parayı alarak ortadan kayboldu. Çantadaki para ve altınların kredi borcu olduğunu, çalınan altın ve madeni paralarla yapılan depremde evlerinin hasar göreceğini söyleyen Bayram Bayır, “Kahramanmaraş’tan depremzede olarak geldik. Kayseri Yenimahalle’de gece yatıyorduk eşim ikizlere hamileydi hava ve hava olmadığı için balkon kapısını hafif aralık bıraktık odamıza girip içerideki yaklaşık 500 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını alıp götürüyorlar. çanta.bu para için kredi çektik.kahramanmaraş depreminde hasar gören ağır ve orta hasarlı evimizi yapmak için de kredi çektik.buradaki tüm birikimlerimiz gitti.bu insanları ve çalınan ziynetlerimizi istiyoruz. para ve döviz bulundu.Evin başka bir yerine dokunmadılar.Direk gelip çantadan alıp gittiler.Başka hiçbir eşyaya dokunulmadı ve odaya girmediler.Bu zalimlerin bulunmasını istiyoruz. Yetkililerden tek ricamız budur.” ifadeleri kullandı.

Bayram Bayır’ın eşi Ülger Bayır, yetkililerden altın ve paralarla birlikte suçluların yakalanmasını istedi. Ülger Bayır; “Biraz rahatsız olduğum için hava sıcaktı. Balkon kapısı açık uyudum. Biraz hava almak istedik. Uyuduk. İçeri girip paramızı, paramızı, altınlarımızı aldılar. Yetkililerden yerimizi bulmalarını istiyoruz. Altınları ve parayı Kahramanmaraş’taki dairelerimizi yaptırmak için aldık.” söz konusu.

akoren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu