Haber

Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün Huzurunda TEGV

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş, Kemalist ve Cumhuriyet’in temel ilke ve inkılaplarının eğitimine nitelikli eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), bu vesileyle Anıtkabir’e resmi ziyarette bulundu. Cumhuriyetin 100. Yıldönümü. .

Yüz bine yakın gönüllüsü ile 28 yıldır ülke genelindeki tüm etkinlik noktalarında 3 milyonu aşkın çocuğa kaliteli eğitim desteği sağlayan TEGV, 12. gününde de Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Cumhurbaşkanı Atatürk’ün huzurundaydı. 7 Nisan.

TEGV’in 100. yıl etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet’in Yüzleri” temalı Anıtkabir’de düzenlenen törene Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TEGV çalışanları, gönüllüleri ve TEGV çocukları katıldı.

Atatürk’ün manevi huzurunda Atatürk’e şükran ve minnetlerini ifade eden TEGV’liler, TEGV’in kurucusu merhum Suna Kıraç’ın ebediyete göçen TEGV Mütevelli Heyeti üyeleri anısına da saygı duruşunda bulundu. , Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve TEGV gönüllüleri.

Saygı duruşunun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci, Atatürk’ün mozolesine TEGV adına kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan bir çelenk koydu.

TEGV üyeleri daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Oktay Özinci şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk,

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak bugün sizlerin manevi huzurunda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

28 yıldır “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” diyerek açtığınız yolda, ilke ve inkılaplarınızın ışığında çağdaş, çağdaş ve ilerleyen nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz.

Türk milletinin milli egemenlik gününü dünya çocuklarına armağan ederek gelecek nesillere verdiğiniz değer, gençlerin fikirleriyle Cumhuriyetin yaşatılacağına olan inancınız yolumuzu aydınlatmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Kutlu Olsun. Neşeli, gururlu ve kararlıyız.

Bugün kayyumlarımız, gönüllülerimiz, çocuklarımız ve meslektaşlarımızla birlikte kurduğunuz Cumhuriyet’i yaşatmak ve yüceltmek için hep birlikte çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

En derin saygılarımla”

TEGV üyeleri, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen bu anma töreninde, Cumhuriyetin ilan edildiği, ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Birinci Büyük Millet Meclisi’ni de ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ugurludaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu