Ekonomi

Core Scientific, iflas planı onaylandıktan sonra Nasdaq’a dönmeyi planlıyor

NEW YORK – Kripto para madenciliği segmentinde önemli bir oyuncu olan Core Scientific, yeniden yapılandırma planını uygulamak için ABD İflas Mahkemesinden yeşil ışık aldı. Bu hamle, şirketin Ocak 2024’ün sonuna kadar Nasdaq’a yeniden kote olmasının önünü açıyor. Mart 2023’te, kripto pazarındaki gerilemenin yarattığı zorlukların ortasında hayata geçirilen plan, hissedarların yeni özsermayenin yaklaşık %60’ını hisseler aracılığıyla elde etmesini sağlayacak. garanti eder. Bu stratejik girişim, bu araçların nakde dönüştürülmesiyle yaklaşık 1 milyar dolarlık borcu telafi edebilir.

Dijital para birimleri için çalkantılı bir dönemin ardından Core Scientific, faaliyetlerini sürdürmeyi başardı ve şu anda Bitcoin değerindeki son yükselişin 43.000 dolara yükselmesiyle desteklenen bir yeniden canlanma yaşıyor. Core Scientific’in yeniden yapılanma çerçevesi birçok değerli mali manevrayı içeriyor:

  • 400 milyon dolarlık alacağın şirket sermayesine dönüştürülmesi.
  • Yıllık borç servisi maliyetlerini 60 milyon dolar azaltmak.
  • Çıkış Tesisi ile birlikte aşırı talep gören özsermaye hakları teklifinden 95 milyon dolarlık sermaye enjeksiyonu.

Toplu olarak bu önlemler, Core Scientific’in mali konumunu istikrara kavuşturmayı ve şirketi gelişen kripto para birimi ortamında gelecekteki büyüme için konumlandırmayı amaçlayan önemli bir yeniden yapılanma çabasını temsil ediyor. Mahkeme onayıyla Core Scientific’in Bölüm 11 iflasından stratejik çıkışı, şirket ve paydaşları için potansiyel olarak olumlu bir dönüşe işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu