Haber

CHP’li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce aday gösterilmemesine tepki gösterdi

Yerel seçimlerde Güzelbahçe’den yeniden aday gösterilmeyen CHP’li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce duruma tepki gösterdi. İnce, “Hepimiz ve Güzelbahçe halkı için bu tercihin yanlış olduğuna inanıyoruz.”

CHP’nin İzmir’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri için adayları belirlemesinin ardından Güzelbahçe ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Mustafa Günay’ın yerine Mustafa Günay aday gösterildi. Aday gösterilmeyen Mustafa İnce, duruma tepki olarak diğer adaylarla birlikte CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı.

“Yapılan tercihin yanlış olduğuna inanıyoruz”

Güzelbahçe’ye aday aday olarak yola çıktıklarını ve çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İnce, “Biz Güzelbahçe’ye aday aday olarak yola çıktık ve çalışmalarımızı sürdürdük. Ancak Parti Meclisimizin kararıyla partili olmayan bir üyemiz aday oldu. Güzelbahçe’ye CHP adayı olarak ilçemize bir aday atandı. Bu seçim hepimizin.” “Biz bunun Güzelbahçe halkı açısından yanlış olduğunu düşünüyoruz. Güzelbahçe hayali kuran bu arkadaşlarımızın hepsi adaylıkları süresince CHP ilkeleri doğrultusunda bu seçim için çalıştılar. CHP de bizim için temsilci göndererek bizi tarttı. Güzelbahçe’yi yönetme amacı güden bu arkadaşlarımızın Güzelbahçe Belediye Başkanı olarak ilçeyi yönetebilecekleri kanaatindeyim.” söz konusu.

“Bir daha aday değilim”

Görevini yeniden CHP’li bir arkadaşımıza devretmek istediğini belirten Başkan İnce, “Sevgili parti büyüklerimden bu 8 arkadaşımı, CHP unsurlarına olan bağlılığım ve bu dönemde verdiğim hizmet nedeniyle yeniden değerlendirmelerini rica ediyorum. Bu süreç gerçekleşirse lütfen bu süreçte olan kişiyi belediye başkan adayı olmaktan vazgeçin.” “Sizden ricamdır. Bir gelişme olursa aday değilim. 31 Mart 2024 seçimlerinde partimizin ilçemizde en yüksek oyu alarak, tüm kesimleri kucaklayarak kazanmasını ve el ele vermesini istiyorum. Görevimi yine CHP’li arkadaşıma devrettim. Bu benim en büyük hayalim. Saygılarımı sunuyorum.” – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu