Haber

Çetin’den 12 Eylül mesajı

AK Parti Gaziantep İl Lideri Murat Çetin, 12 Eylül Darbesi’nin 43. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı açıklamada, “12 Eylül Darbesi’nin üzerinden uzun yıllar geçti ama etkileri hâlâ hissediliyor.”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, 12 Eylül Darbesi’nin 43. yıl dönümünde yayınladığı mesajında, “12 Eylül 1980’de Türkiye bir askeri darbeyle sarsıldı ve ülkenin siyasi manzarası kökten değişti. hafızalarında derin yaralar var.”

“İnsan haklarının askıya alındığı bir dönem olarak anıldı”

Açıklamasında Sivil Anayasa’ya vurgu yapan Çetin, “12 Eylül Darbesi’nin üzerinden uzun yıllar geçti ama etkileri hala hissediliyor. Bu dönem demokrasinin ve insan haklarının askıya alındığı bir dönem olarak anılıyor. Ancak her türlü sorunla yüzleşmemiz gerekiyor. Tarihimizin bir parçasıdır ve demokrasimizin kıymetini hatırlamalıyız. Bu nedenle geleceğimizi daha sağlam temellere oturtmak için geçmişimizi anlamalı ve asla unutmamalıyız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle, ikincisini dönüştürmenin yolu, Devlet soyunun coğrafyamızdaki son temsilcisi olan Cumhuriyetimizin asrına, Türkiye Asrına çıkması kahramanlıkla değil, hatalarımızdan ders alarak, başarılarımızdan ilham alarak, artık milletin hizmetine sunmak zorundayız. 85 milyon insanın tamamının kucaklayacağı, ‘İşte Anayasam’ diyerek taçlandırılacak bir metin.

“Demokrasi ve insan haklarının bir ülkenin temel taşları olduğunu unutmayalım”

Başkan Çetin, “Unutmayalım ki demokrasi ve insan hakları bir ülkenin temel taşlarıdır. O karanlık günlerde yapılan eziyetleri, özgürlüğümüze indirilen darbeyi unutmayacağız. Refah, istikrar için milli irademize her zaman sahip çıkacağız” dedi. Aziz milletimizin ve vatanımızın geleceği ve bağımsızlığıdır. 28 Eylül’e, Şubat’a, 15 Temmuz’a asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Yüzyılı çatısı altında daha adil, daha güçlü ve daha özgür bir Türkiye’nin inşası için her zaman birlikte çalışacağız.” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu