Haber

Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; Türkiye, SuriyeRusya ve İran Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere gittiği Moskova’da, dörtlü görüşme öncesi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu bugün Moskova’da yapılacak. SuriyeRusya ve İran Dışişleri Bakanları toplantısı öncesinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleştirilen dörtlü görüşmeye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan ve Suriye Dışişleri Bakanı Faysal el Mikdad katıldı.

Görüşmeye ilişkin Dışişleri Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sayın Bakanımız, Rusya Federasyonu, İran ve Suriye Dışişleri Bakanlarının katılımıyla 10 Mayıs’ta Moskova’da yapılacak dörtlü görüşmeye katılmak üzere 9-10 Mayıs 2023 tarihlerinde Rusya Federasyonu’nu ziyaret edecektir.

Görüşmede, Suriye’nin ortasında çıkarların normalleşmesi, terörle mücadele, siyasi süreç ve sığınmacıların gönüllü, inançlı ve onurlu bir şekilde geri dönüşü de dahil olmak üzere insani konular hakkında Türkiye ile görüş alışverişinde bulunulması planlanıyor.

Sayın Bakanımızın da görüşme kapsamında ikili görüşmelerde bulunması öngörülmektedir.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu