Ekonomi

BlackRock, gelişmekte olan pazarlar için dünyanın geri kalanından daha iyimser

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Çin ekonomisinin yeniden açılması ve gelişmekte olan piyasaların faiz döngüsünün sona ermesiyle kısa vadede gelişmekte olan ülke hisse senedi ve tahvillerini gelişmiş piyasa varlıklarına kıyasla daha çok beğeniyor.

Wei Li liderliğindeki stratejistler, Fed’in daha az agresif olmasının ve dolarda düşüş beklentisinin de gelişmekte olan piyasa varlıklarını desteklediğini belirtti.

Stratejistler, “Gelişmekte olan piyasa varlıkları şimdilik üstün görünüyor. Faizlerdeki artış gelişmiş ülke ekonomilerindeki hareketliliği yavaşlatırken, gelişmekte olan ülkelerin önemli ölçüde dirençli kaldığını gördük” dedi. Gelişmekte olan ülkelerin daha dayanıklı olduğu belirtilirken, gelişmiş ekonomilerin yapışkan enflasyon nedeniyle daha fazla faiz artırması gerektiği vurgulandı.

Fed’in faiz artırım döngüsünün sonuna yaklaşmasıyla gelişen ülke para birimlerinden oluşan endeksin yükseldiği hatırlatılırken, bu ülke para birimlerinin zayıflama baskısından ayrışabileceğine değinildi.

Güney Kore, Hindistan ve Brezilya gibi bazı ülkeler son toplantılarında faiz artırımlarını durdurdu. Piyasalar şimdi Mayıs başındaki Fed toplantısına odaklandı. Toplantıda 25 baz puanlık artış fiyatlanıyor.

Kurum, yükselen piyasa hisse senetlerini ve Meksika gibi yüksek getirili gelişen piyasa tahvillerini seviyor.

Bu yıl, MSCI Gelişmekte Olan Ülke Hisse Senetleri endeksi yalnızca yüzde 2 artarak küresel kıyaslama endeksini geçti. altındakaydedilen performans.

pazaryolu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu