Teknoloji

Bildirim Sesi Steam’de Kapatılabilir

Bu ay yayınlanan güncelleme ile Steam mağazasının masaüstü moduna da bildirim sesleri getirildi. Eğer istersen, Buhar Bildirim sesi kapatılabilir. Detaylar burada.


İlginizi çekebilir:  Overwatch 2 Steam Mağazasına Geliyor!


Cihazlarımızda kullandığımız uygulamalar, yeni bir şey olduğunda bunu kaçırmamamız için bildirim gönderir. Bunu standart olarak sesle yapsalar da tercihimize göre sesi kapatabiliyor veya bildirimleri göstermemeyi tercih edebiliyoruz.

Aynısı Steam mağazasında mevcut ve tamamen oynadığımız oyuna odaklandığımızda can sıkıcı olabiliyor. Geniş Ekran Modu ile bir TV’de veya Steam Deck’te oyun oynuyorsanız, Muvaffakimi’yi açtığınızda, arka planda bir indirme işlemi tamamlandığında, bir ödül veya arkadaşlık isteği aldığınızda, arkadaşınız profilinize veya özel olarak bir mesaj yazdığında bu bildirim seslerini bilirsiniz. Son zamanlarda bu ayın başlarında yapılan güncelleme ile bildirim sesleri masaüstü moduna getirildi.

Steam’de Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır?

Ses kulağınızı rahatsız ediyorsa kapatabilirsiniz diyelim. Bunu yapmak için Steam uygulamasını açın, sol üstteki ‘Steam’e ve ardından ‘Ayarlar’a tıklayın. Yeni açılan pencerede soldaki listeden ‘Bildirimler’e tıklayın ve sağdaki’ Bildirim açılır penceresi gösterildiğinde ses çal’ı kapatın.

Bu ayarı yaptığınızda artık rastgele bir gelişme ve sağ alt köşede beliren küçük pencere olduğunda ses duyulmayacaktır. Sonuç olarak, oyununuzu dikkatiniz dağılmadan oynayabileceksiniz.

haber-esme.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu