Teknoloji

Apple, AirPods Pro 2’nin nasıl bu kadar iyi ses sunduğunun sırrını açıkladı

Apple, kayıpsız ses dayanağına muhtaçlık duymadan AirPods Pro 2’deki ses kalitesini değerli ölçüde güzelleştirmeyi başardı. Apple mühendisi Esge Andersen, yeni bir röportajda bunun nasıl yapıldığına dair kimi sırları açıkladı.

Apple’daki akustik grubunda çalışan Andersen yeni güncellemeyi, “Herkesin cebine bir AirPods Max koymayı hedefliyoruz” diyerek anlattı ve kelamlarını sürdürdü: “İyi sesten bahsettiğimizde, aslında her şey kulaklıktaki havayı nasıl hareket ettirdiğimizle ilgili. Bu biraz tuhaf, çünkü muhafazadan veya kulaklığın nasıl göründüğünden bahsetmiyoruz. İçerideki hava akışını düzenlemekten söz ediyoruz.

Görünüşe nazaran kulaklıkta yüksek frekans cevabını güzelleştirmeye özel olarak odaklanılmıştı, lakin AirPods Pro 2 hem daha net tizler hem de daha derin, daha hassas baslar sunuyor. Ayrıyeten her ses düzeyinde hassas bir ayar da yapılıyor.

Apple, 2016’dan beri AirPods kablosuz kulaklıklarını geliştiriyor ve ilk kulaklığın piyasaya sürülmesi yeni bir teknoloji dalgasını başlattı. Hemen hemen her üreticinin şu anda satışta bir çift kablosuz kulaklığı bulunuyor. Bu alanda çok fazla rekabet olmasına rağmen, AirPods Pro 2’nin sunduğu yüksek doğruluk ve üstün karşılık nedeniyle, AirPod’lar hala yenilmesi gereken teknoloji olmaya devam ediyor.

Daha uygun fiyatlı AirPods 3 ve daha pahalı AirPods Max sayesinde tüketicilere her ürün gamında seçenekler sunuluyor. Andersen, ses çıkışını her dinleyici için mükemmel hale getirmenin imkansız olduğunu kabul ediyor. Bir sonraki adım, kayıpsız ses desteği olacak. Bu seçenek Apple Music’te mevcut.

Apple daha evvel, kulaklıklarını ve kulakiçi kulaklıklarını kayıpsız sese hazır hale getirmek için kendi Bluetooth codec alternatifini geliştirmesi gerekebileceğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu