İş

Altının Gram Fiyatı 1.696 Liradan İşlem Gördü

Altının gram fiyatı, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından 1.696 lira seviyesinde süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki artışa paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı, önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde günü 1.702 liradan tamamladı.

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, 10,35’lik prestijle yüzde 0,3’ün altında 1.696 lirada süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 2 bin 790 liradan, Cumhuriyet altını da 11 bin 250 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,5 düşüşle 1.957 dolardan işlem görüyor.

Küresel piyasalarda, dünya genelinde yaşanan ekonomik aktivite telaşı ve enflasyon sorunu ile karışık bir seyir göze çarpıyor.

Uzun süredir enflasyon ve durgunluğun ortasında kalan dünya ekonomileri için yumuşak iniş ihtimali varlık fiyatları üzerindeki baskıyı azaltsa da artık makroekonomik verilerden gelen sinyallerin net bir açıklama vermemesi fiyatlamayı zorlaştırıyor.

Analistler, bugün ülkede imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), ABD ve Avrupa’da imalat sanayi PMI, Euro Bölgesi’nde işsizlik oranı, ABD’de inşaat harcamaları ve JOLTS’de açık iş sayısının artacağını belirtti. takip etti. Altının onsu 1.940 dolar ve 1.930 doların destek, 1.970 doların ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu