İş

Aktris Anne Hathaway grevi destekliyor: Fotoğraf çekimini bıraktı

Amerikalı oyuncu Anne Hathaway, Vanity Fair dergisinin yayıncısı Condé Nast çalışanlarının başlattığı 24 saatlik greve destek olmak ve şirket çalışanlarıyla dayanışmasını ifade etmek amacıyla dergi için fotoğraf çekimini bıraktı.

The Guardian’ın haberine göre, fotoğraf çekimi öncesinde saç ve makyaj hazırlıkları yapılan oyuncu, şirket çalışanlarının sendika görüşmeleri sırasında 24 saatlik iş bırakma eylemi yaptığını öğrenince dergiye poz vermekten vazgeçti.

‘ANNE HATHAWAY’E TEŞEKKÜR EDERİM’

Condé Nast’ta sendika üyesi olan ve aralarında Vanity Fair, Vogue ve GQ’nun da bulunduğu dergi ve diğer yayınlarda çalışan yaklaşık 400 çalışan, şirketin işten çıkarmalarla ilgili müzakereleri yürütme biçimini protesto etmek için greve gitme kararı aldı. Hathaway, 23 Ocak Salı sabahı fotoğraf çekimi için dergiye gelse de grevi öğrenir öğrenmez saçını ve makyajını bırakıp ayrıldı.

Variety dergisine konuşan bir kaynak, “Henüz fotoğraf çekmeye bile başlamamışlardı. Anna ne olduğunu anlayınca saçını ve makyajını bırakıp gitti.”

Oscar ödüllerinin açıklandığı gün şirket çalışanları, grev sırasında şirketin Manhattan’daki ofisinin önünde de bir gösteri düzenledi. Sendika ayrıca sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı açıklamada, “Gözcü çizgimizi aşmadığınız için teşekkür ederiz Anne Hathaway.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu