Haber

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayına Silahlı Saldırı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında gerçekleştirdiği silahlı saldırıya ilişkin, “Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kimse gölge düşüremez” dedi. Birlik ve beraberliğimize, “Seçim çalışmalarımıza gölge düşürmeyecektir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya İlçesi’ndeki bir derneği ziyareti sırasında kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Kurum, “Bugün saat 16.30 sıralarında Küçükçekmece’nin Kanarya Mahallesi’nde düzenlenen aday tanıtım töreninde AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay ve arkadaşlarımız hazır bulunurken, uzun namlulu silah ve tabancalarla ateş açıldı, bir arkadaşımız da uzun namlulu silahlarla ve tabancalarla ateş açıldı. Vatandaşlardan geçerken yoldan geçen kardeşimiz ise ağır yaralandı.” Hastaneye götürüldü. Adalet Bakanlığımız, Savcılığımız, Valiliğimiz, İçişleri Bakanlığımız ve emniyet birimlerimiz gerekli her türlü soruşturmayı yürütüyor. Yaralı vatandaşımızı az önce ziyaret ettik. Ağır yaralı kardeşimizin tüm tedavilerini doktorlarımız yapıyor. Hem Sağlık Bakanımız hem de Cumhurbaşkanımız yakından ilgileniyor. “Ailesi ile bir araya gelerek acil şifa dileklerimizi ilettik. Yaralı kardeşimize Rabbimden şifalar diliyorum. Tüm milletimize, hemşehrilerimize ve İstanbullu kardeşlerimize acil şifalar dileklerimizi iletiyoruz. “dedi.

“Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” diyen Kurum, şöyle devam etti: “Hiç kimse ne birlik ve beraberliğimize, ne demokrasimize, ne de yürüttüğümüz seçim çalışmalarına gölge düşüremez. İnşallah failler en kısa sürede yakalanacak ve adli makamlarımızla birlikte tüm hukuki süreçler takip edilecektir.” Tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sayın Liderimize, Küçükçekmece Teşkilatımıza ve buradaki tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın hem teşkilatımıza hem de milletimize geçmiş olsun dileklerini bir kez daha iletmek istiyorum. Polis birimlerimizin en kısa sürede failleri yakalamasını diliyorum. Ne gerekiyorsa, “Daha önceki her menfur saldırıda olduğu gibi burada da ceza verilecektir” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu